Naujienos

3 praktiniai santykių gerinimo ritualai

0

Kinijoje karantino metu ženkliai išaugęs skyrybų skaičius ne vieną porą verčia sunerimti ir dėl savo santykių. Kaunietė tinklaraštininkė dalinasi savo patirtimi ir trimis jos pačios išbandytais metodais, kaip net sunkiausiomis aplinkybėmis saugoti ir puoselėti santykius. 

„Aš nesu nei koks santykių guru, nei kokia pavyzdinė žmona. Susituokę esam beveik 6 metus. Ir tiek. Nėr čia jokių medalių, jokių laimėjimų, jokių varžybų. Nes laimės šeimoje pamatuoti neišeina, kad ir kaip kai kurios moterys norėtų šioje srityje pasivaržyti. 

Tačiau man poros santykiai yra svarbus mano gyvenimo kokybės rodiklis. Nes kai santykis su sutoktiniu darnus, automatiškai visame kame mažiau įtampos, lengviau dalintis darbais, džiaugsmais ir visi kiti reikalai juda lengviau ir sklandžiau. 

Gyvenime neišeina didelių darbų nuveikti iš karto, nes labai skubantys greit išsenka. Ir finišą pasiekia tik patys atkakliausi. Žymus indų poetas R. Tagorė sakė, kad darbas yra gyvenimo druska: jis ne tik apsaugo nuo sugedimo, bet ir duoda skonį. Tai labai tinka ir santykiams. Mažyčiai, nuolat atliekami poros ritualai pagerina santykių skonį ir neleidžia jiems gesti. 

Labai labai labai svarbu įprasminti tai, ką kasdien darote. Nieko niekada nedaryk tik todėl, kad kažkas liepė, kad knygoj buvo parašyta, kad Lina sakė, jog jai labai veikia. Tai turi būti svarbu Tau, svarbu Jums! Jei liepsi vyrui pakštelti tave prieš miegą, bet nei vienas nei kitas nežinosite, kodėl būtinai prieš miegą, o ne prieš vakarienę – nieko nebus. Nes tai Jums nieko nereikš. Tai kam tada vargintis? 

Pirmiausia – patikrinti aruodus

Labai gali būti, kad Tavo ir Tavo partnerio meilės rezervuarai tušti. Kodėl? Nes taip jau yra, kad meilė yra trijų rūšių – vaikiška (kai nori tik gauti), mainų (kai nori duoti, bet tikek, kiek gauni) ir besąlyginė (kai duodi nesitikėdama gauti). Ir dažniausiai poros santykiai pakimba ties antru lygiu, mainų meile. Reiškia kiekvienas iš partnerių kažkiek duoda, kažkiek gauna. Ir ateina diena, kai ima atrodyti, kad duodi daug daugiau nei gauni. Taip atsitinka kai nepapildai savo meilės rezervuaro. 

Kaip tai padaryti? Pasirūpinti savimi! Suplanuoti laiko sau, skirti jo savo hobiams ar draugams. Mes padarėm taip – aš pradėjau kurti tinklaraštį (nes trūko saviraiškos) ir užsirašiau į siuvimo kursus (dėl tos pačios priežasties). O jis nusipirko PS4. Nes jam kartais patinka pažaisti (retkarčiais ir kartu pažaidžiam). Ir taip mes prisipildom ir nesijaučiam atiduodantys viską. 

Jei turit vaikų, tai vieną vakarą per savaitę Tu prižiūri vaikus, o vyras veikia ką ir kiek nori. Kitą dieną jis prižiūri vaikus, o tada jau Tu veiki ką ir kiek nori. 

Atvirumo ritualas

Jis mano gyvenime atsirado tik pernai vasarą. Turiu pripažinti, anksčiau keliaudavom vienu ir tuo pačiu maršrutu: sprogdinantis pyktis –  emocijų išsitaškymas nerenkant žodžių – susitaikymas –  mini medaus mėnuo – nuoskaudų ir emocijų kaupimas – sprogdinantis pyktis. 

Ir taip ratu iki begalybės. Tie pykčiai ir sprogimai labai apkartina gyvenimą. Besisukant jų rate atrodo, kad išeities nėra, viskas beprasmiška. Veltui eikvojama energija, o kartais net išsprūsta tai, ko paskui atsiimti atgal neišeina. Taip kaupiasi tik dar daugiau nuoskaudų ir randų. Tad nedarant atvirumo ritualo jis kaip ir ateina savaime. Tik ateina kaip vėtra, plėšianti stogus, o ne kaip lengvas ir gaivus  lietutis. 

Prasidėjus atvirtumo ritualui jausmas buvo labai šlykštus. Nes tada pradėjom traukti viską, kas nugulė per kelioliką pažinties metų… Bet darėm tai tikėdami, kad jei įmanoma prisijaukinti laukinius gyvūnus, gal pavyks prisijaukinti ir mudviems vienas kitą? 

Šio ritualo esmė: nekaupti nuoskaudų ir pastabų. Kiekvieną dieną, turi partneriui pasakyti, kas nepatinka ir erzina. Ir jis taip pat. Viskas turi vykti čia ir dabar. Tai neturi būti priekaištas. Tonas turi būti ramus, neutralus. Viską sakyti per aš, pavyzdžiui –„Šiandien mane erzina kaip garsiai kramtai maistą. Va dabar labai susinervinau, kad marškinėlius padėjai ant kėdės.“ Ir viskas. Be jokių išvedžiojimų. Tiesiog informuoti, kaip vieni ar kiti partnerio veiksmai daro įtaką tavo savijautai ir nuotaikai. Kad ir kaip juokingai ar kvailai skamba, tai labai veikia. Jei netiki, labai rekomenduoju pabandyti  

Saugumo ritualai

Va šitie yra labai svarbūs. Ir juos reikia būtinai atlikti nuolat. Geriausia, jei jie yra daromi kasdien ar kas savaitę. Jie sukuria saugumo, užtikrintumo ir artumo jausmą. Jie tampa kaip indikatoriai, kad jei padarėm tą ir tą, reiškia viskas gerai, diena bus gera, mes nesusipykę. 

Čia jau tik Tavo fantazijos reikalas, kokie jie bus, bet jei įdomu, mūsų yra tokie: 

  • tas, kas pirmas valosi dantis, uždeda pastos kitam. Nededama tik tuo atveju, jei labai pyksti. 
  • Prieš išsiskirdami (išeinant į darbus ir pan.) būtinai turi būti mažas bučinukas. Užsiskaito ir toks, kai pabučiuoji sau pirštą ir prilieti kitam kur nors. Mes tai vadinam tinginio bučinuku. 
  • Jei kuris užsišiko, apie tai, kad pyktis praėjo turi informuoti bučinuku į kaktytę. Skaitosi ir tinginio bučinukas. 
  • Jeigu atsibodo tai, ką dabar partneris veikia, nuskamba klausimas –„Kaip manai, kiek dar maždaug truksi? Galvoju ką toliau veikti.“ 
  • Kiekvieną savaitgalį pusryčiaujam lovoje
  • Kaskart prieš užmiegant ir tik atsibudus – bučinukas. Skaitosi ir tinginio bučinukas. 

Visi šie maži ir rodos nereikšmingi dalykėliai sukuria saugumo jausmą. Jei jie padaryti, reiškia viskas gerai. Emocinis fonas ramus, nėra dėl ko jaudintis. Kokie bus Jūsų ritualai yra visiškai nesvarbu. Svarbiausia, kad jie būtent Jums atneštų signalą – viskas yra gerai. 

Epilogas

Kartais sulaukiu nuomonės, kad kam tiek vargo? Kam šitiek energijos eikvoti? Gal geriau rasti sau tinkamesnį partnerį ir pradėti viską iš naujo? 

Nu gal ir geriau. Tik Tu pati gali žinoti, kas tau geriausia. Bet aš laikausi savo priesaikos. Visą gyvenimą mylėti ir gerbti. Nes jaučiu, kad dar vis myliu ir gerbiu. 

Aš net negalvoju apie kitus variantus ir pasirinkimus, nes patį svarbiausią pasirinkimą aš jau padariau. Ir dabar stengiuosi saugoti tai, ką jau sukūriau. “

Tekstas netaisytas ir už jo turinį redakcija neatsako. 

The post 3 praktiniai santykių gerinimo ritualai appeared first on Kaunieciams.lt.

Nuo šiol – dar daugiau nemokamų gydymo paslaugų!

Previous article

Šiandien minima „Foursquare“ diena!

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos